Miłośnicy Zwierząt „SOW-a”

Aktualności » Miłośnicy Zwierząt „SOW-a”

Szkolny Klub Miłośników Zwierząt „SOW-a” działający w naszej placówce przypomniał społeczności szkolnej o Dniu Kundelka. Członkowie Koła przygotowali z tej okazji okolicznościową wystawę.

Mały, duży, czarny, biały, brązowy, z długą czy krótką sierścią – nieważne. Kundel, jako że nie należy do żadnej rasy jest przez to wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy z nich obchodzi 25 października swoje święto – Dzień Kundelka. Data święta nie jest przypadkowa, bo właśnie w ten dzień weszła w życie Ustawa o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Z okazji obchodów Dnia Kundelka uczniowie wzięli udział
w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach edukacyjnych. Z przygotowanej przez opiekunów Koła prezentacji uczniowie dowiedzieli się o rasach psów, ich zadaniach
w społeczeństwie. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się także jak należy opiekować się zwierzęciem. Pies to przecież nie zabawka. Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę , gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Poznali również zadania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Na koniec przyszedł czas na warsztaty plastyczne . Każde dziecko wykonało swojego psa. Dzieci układały także puzzle, rozwiązywały zagadki i rebusy, słuchały piosenek.