„Ja i mój Miś”

Aktualności » „Ja i mój Miś”

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Ja i mój Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się we wtorek 25 listopada w dzień „urodzin” sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka.  Uczestnicy konkursu pokazali, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka, grafika, collage, z wełny, futerka prace przestrzenne itp. Na konkurs wpłynęło około 50 prac.

Najciekawsze prace wykonali uczniowie ze szkół i placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach, Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej z Zabrza, „Otwartego Okna” z Zabrza , Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 z Częstochowy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Częstochowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.